Kredyt na remont mieszkania.

Kupione mieszkanie lub dom są z reguły spełnieniem marzeń praktycznie każdej osoby. Wszelkie wykończenia, świeżość wnętrz czy nawet najlepsze zdobienia potrafią zagwarantować mnóstwo radości i cieszyć oko przez długi okres, jednak niestety nic nie trwa wiecznie… Zakup mieszkania na rynku wtórnym na kredyt, następnie samo użytkowanie oraz mijający czas, nie wpływają korzystnie na stan techniczny nieruchomości. Niezależnie od tego jak dbamy o mieszkanie lub dom, przychodzi okres czy rozważać kredyt hipoteczny na remont mieszkania.

Bardzo podobna sytuacja pojawia się, gdy jesteśmy w trakcie planowania zakupu mieszkania. Nie ważne, czy jest to rynek pierwotny bądź wtórny, często taka nieruchomość wymaga remontu lub wykończenia. Nierzadko stanowi to pewnego rodzaju kłopot dla kupujących. Mając na głowie koszty oraz procedury związane z samym mieszkaniem, dochodzą jeszcze kwestie typowo remontowe. Czy istnieje jakiś sposób, aby maksymalnie ułatwić sobie tę sprawę, oszczędzając przy tym jak najwięcej pieniędzy?

Oczywiście, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest bez wątpienia sfinansowanie remontu z własnych środków. Mając jednak świadomość, że nie każdy może sobie na to pozwolić, warto przeanalizować możliwość uzyskania kredytu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny na remont mieszkania. Z pewnością może on uprościć oraz ułatwić modernizację danej nieruchomości wielu osobom!

Kredyt hipoteczny czy gotówkowy na remont mieszkania?

Przygotowując się do wszelkich modernizacji nieruchomości i rozważając dodatkowe finansowanie można natknąć się głównie na oferty kredytu gotówkowego. Kredyt hipoteczny na remont mieszkania to wciąż mało popularne rozwiązanie. Każda z tych z tych możliwości finansowania ma swoje pewne cechy, które warto omówić.

Za kredytem gotówkowym przemawiają konkretne kwestie, jak chociażby dosyć krótki czas oczekiwania na uzyskanie kredytu czy brak wymaganych zabezpieczeń. Wybierając kredyt gotówkowy, formalności są ograniczone wręcz do minimum i można go spożytkować w zasadzie na dowolny cel. Czym jednak ograniczony jest kredyt gotówkowy? Najważniejszym czynnikiem, który przemawia za kredytem hipotecznym jest jego znacznie niższe oprocentowanie. Można uzyskać go przy oprocentowaniu wahającym się wokół 4-6%, natomiast w przypadku kredytu gotówkowego jest to nawet 10-12%. Tak niskie oprocentowanie kredytu hipotecznego wynika z faktu, iż zabezpieczony jest on dodatkowo daną nieruchomością.

Kolejna kwestia dotyczy samej wysokości takiego dofinansowania. Kredyt hipoteczny na remont mieszkania można uzyskać w kwocie kilkudziesięciu, a nawet ponad stu tysięcy złotych. W przypadku kredytu gotówkowego nie jest to wcale takie oczywiste. Kredyt hipoteczny celem wykorzystania na remont mieszkania można otrzymać zarówno w przypadku posiadanej już nieruchomości, jak również przygotowując się do jej zakupu.