Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny.

Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny, czyli jak go wybrać i na co zwrócić uwagę? Oferty banków różnią się pod wieloma względami. Czasami zastanawiamy się, dlaczego w jednym banku comiesięczna rata jest niższa o kilkaset złotych niż w pozostałych lub koszt całego kredytu jest zaskakująco wyższy w innej instytucji bankowej. To sprawia, że wybierając najkorzystniejszy kredyt hipoteczny nietrudno jest wpaść w niejedną pułapkę.

Nazywam się Olga Małycha i prowadzę firmę pośrednictwa kredytowego, na co dzień pomagam klientom wybrać kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Zawsze zwracam uwagę, iż decyzja o kredycie hipotecznym powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Wnioskując o kredyt hipoteczny otrzymujemy od banku dużą sumę pieniędzy, którą oddajemy przez znaczną część życia.

Najtańszy kredyt hipoteczny budzi podejrzenia, natomiast najdroższy odrzucamy w pierwszej kolejności. Należy sobie jednak uświadomić, czym właściwie jest najkorzystniejszy kredyt hipoteczny i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby rzeczywiście takim był. Co mówią klienci, którzy odwiedzają nasze biuro? Zazwyczaj pytają: ile będzie wynosić rata kredytu? Prawda jest taka, że wysokość comiesięcznej raty to nie jedyny wyznacznik. Lista czynników, które warunkują Twój dobry wybór jest znacznie dłuższa!

Kredyt hipoteczny czy gotówkowy na remont mieszkania?

Przede wszystkim na początku należy ocenić swój potencjał finansowy. Twoja zdolność kredytowa to nie jedyny aspekt, który ma na niego wpływ. Trzeba obiektywnie spojrzeć w przyszłość. Nie wszystko możemy przewidzieć, dlatego jest to duże wyzwanie dla tych, którzy decydują się na kredyt hipoteczny. Swoje możliwości finansowe musisz ocenić na przestrzeni nadchodzących lat. Czy masz stabilną pracę? Jakie jest Twoje źródło dochodu i jakie jest ryzyko jego utraty czy ewentualnego pomniejszenia lub wzrostu? Trzeba również mieć świadomość, że całkowity koszt kredytu w ciągu kilkudziesięciu lat może się zmienić, na czym skorzystasz lub stracisz. Wynika to z jego wrażliwości na wahania jego poszczególnych parametrów. Oznacza to, że pozornie najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w rzeczywistości będzie Cię kosztował więcej. Dlatego tak ważna jest pomoc Eksperta kredytowego!